Slušni aparati nisu isto što i naočare
Većina ljudi je su u zabludi kada misle da je sa slušnim aparatima isto kao i sa naočarima, čim ih stavite, odmah sve čujete kao sa prirodnim sluhom.
Slušni aparati nisu isto što i naočare
Počeli ste da koristite slušne aparate. Vaši prijatelji ili članovi porodice pitaju Vas zbog čega sada ne čujete kao oni? Da, to se dešava, i može biti neprijatno, naročito kada se zaista trudite da čujete najbolje što možete.
Oni koji ne koriste slušne aparate uglavnom su u zabludi kada misle da je sa slušnim aparatima isto kao i sa naočarima, čim ih stavite, odmah sve čujete kao sa prirodnim sluhom. Sa sluhom to nije slučaj, i to odlično znaju oni koji koriste slušne aparate.
Pet bitnih razlika između slušnih aparata i naočara:
- Kada koristite slušne aparate pravi efekat i najbolji rezulat postićićete tek nakon kratkog vremena privikavanja na njih i vežbanja slušanja na novi način. To vreme prilagođavanja je različito i individualno. Potreban je vremenski period kako bi se u potpunosti stekla veština slušanja uz pomoć slušnih aparata i postiglo dobro razumevanje govora.
- Slušne aparate uglavnom želimo da prikrijemo, da budu što manje vidljivi, dok se naočare nose i kao modni detalj.
- Nošenje slušnih aparata na žalost još uvek ( iako sve manje) prate predrasude, za razliku od naočara, kada ih nosite izgledate „pametno“.
- Za funkcionisanje slušnih aparata potrebne su baterije.
- Slušni aparati zahtevaju povremenu negu i održavanje od strane stručnjaka.